Garanti, İade , Değişim

 Garanti, İade, Değişim 

İade ve değişim işlemlerinde kargo ücretini 5,00 TL değişim veya iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.  değişim ve iade için ürünü MNG KARGO ile göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo şirketleri ile gönderim yapmak için , 'kargo ücreti ödenmiş' olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.Aksi takdirde gönderilen paket kabul edilmeyecektir.


MNG Kargo 444 06 06

 Siparişimi iptal etmek istiyorum 

Siparişinizi iptal etmek için aynı gün içerisinde iade,değişim formunu eksiksiz doldurarak iptal nedenini belirterek müşteri temsilcimizi bilgilendirmeniz ve onay almanız  gerekmektedir.


 Satın aldığım üründen memnun kalmadığımda ne yapmalıyım? 

Satın almış olduğunuz ürünün normal kullanım şartları içerisinde üretimden kaynaklanan bir hata nedeniyle bozulduğunu ya da üründen memnun kalmadığınız düşünüyorsanız, bu talebinizi iade,değişim formunu eksiksiz doldurarak müşteri temsilcimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.


 İade işlemleri 

Sipariş ettiğiniz ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra özenle paketlenir. Firmamız iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerle ilgili olarak, ilgili teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade,değişim formunu eksiksiz doldurarak e-posta göndererek bu isteğinizi iletebilirsiniz. Bu aşamadan sonra size e-posta ile gönderilecek iade bildirim formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, formda belirtilen e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından, ürünü şirketimizin Antalya Merkez Ofis adresine ( Uslu Ayakkabı Eski Cami Mah. No:24/C Kumluca - Antalya); paket ve içeriğindeki tüm doküman ( fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte'kargo ücretini ödeyerek' bize ulaştırabilirsiniz. Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemeden sonra kullanım hatası gibi sizden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme sekline göre ürün bedeli size iade edilecektir.Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Uslu Ayakkabı tarafından iade alınamayacaktır.


 Sipariş ettiğim ürünü değiştirmek istiyorum? 

Ürün değişimi aynı model de beden değişimi için gerçekleştirilir. Ürün değişimi için alınan ürünün hiç giyilmemiş ( prova hariç ) olması gerekmektedir. usluayakkabi.com'dan alınan ürünler hiç kullanılmamış ise faturası ile beraber  değiştirilebilir. Sadece sitemizdeki iade,değişim formunu doldurularak , değiştirme işlemi için yönlendirme bu e-posta aracılığı ile yapılır.Uslu Ayakkabı, kendisinden kaynaklı ürün problemleri için iadelerin dışındaki ürünlerin iade kargo ücretlerini karşılamakla yükümlü değildir.


 İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim? 

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirilir bildirilmez hafta içi aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere şirketimiz herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir.


 Siparişim eksik, yanlış ya da zarar görmüş olarak teslim edilirse ne yapmalıyım? 

Siparişinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almamalısınız. Uslu Ayakkabı   Online Satış Müşteri Hizmetleri ile telefon ya da e-posta yoluyla iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi yaptığınızda siparişiniz tekrar gönderilecek ve kargo masrafları Uslu Ayakkabı tarafından karşılanacaktır.
Satın aldığım ürün defolu çıktığında ne yapmalıyım?Sipariş ettiğiniz ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra özenle paketlenir. Üretimden kaynaklanan bir hata ile size gönderildiyse, garanti veya sorumluluk süresi içerisinde ürününüzü değiştirebilir veya iade edebilirsiniz. İade ve değişim işlemi için iade,değişim formunu eksiksiz doldurarak sorununuzu bildiriniz, e-mail ulaştıktan sonra kontrol edilerek tarafınıza bilgi verilecektir.


 Kargo Teslim Süreleri 

Usluayakkabi.com dan yaptığınız alışverişler 1-3 işgünü içerisinde Kargoya teslim edilir.Yurtiçi teslim süreleri yaklaşık 1-3 gün dür.